בלוג: הדרכת אנשי מכירות

מכירות לא לומדים בשש שעות!
אם אתם מאמינים שמפגש הדרכה קצר של מספר שעות יביא לשינוי בדרך בה אנשי המכירות מוכרים - כדאי שתחשבו שוב! הנה מה שכדאי לכם לעשות במקום.
קראו עוד >
צא לדרך, סומך עליך
מתי הייתה הפעם האחרונה שהכשרתם את צוות המכירות שלכם? האם אתם נותנים להם לנסות ולהבין לבד כיצד מוכרים ומה עושים? אם כן, אתם עושים טעות גדולה.
קראו עוד >
מדוע ההדרכה הווירטואלית שלכם לא עובדת כמו שתכננתם?
מהי הדרך הפשוטה והנכונה לבצע הדרכה וירטואלית? הנה כמה רעיונות מעשיים שאתם יכולים לגנוב לקראת ההדרכה הוירטואלית הבאה שלכם.
קראו עוד >
הפורמולה לכלום ושום דבר
אם אתם שוקלים לרכוש קורס מקוון או ללכת לסדנא, אתם חייבים לקרוא את המאמר הבא. כיצד בוחרים נכון את מה שמתאים לכם? טיפים במאמר.
קראו עוד >
מדוע גם אנשי המכירות הותיקים זקוקים לאימון והדרכה
ארגונים רבים בוחרים להשקיע בצוותי ואנשי המכירות החדשים ופחות באנשי המכירות הותיקים. מדוע? האם הם באמת יודעים כיצד לפעול בסביבה העסקית החדשה?
קראו עוד >
אתם מפסידים פעמיים
מהו הזמן הנכון לבצע הדרכה? האם כדאי להמתין שהצוות יהיה מגובש או לצאת לדרך ולבנות שיטה? התשובות במאמר הבא ..
קראו עוד >
הדרך המהירה להכשיל את אנשי המכירות שלכם
תוכניות הכשרה מיושנות מכשילות את אנשי המכירות שלכם בשטח. האם אתם יודעים כיצד להתאים את התוכנית והשיטה המתאימה?
קראו עוד >
המנהלים שלכם מכשילים את ההדרכות
עד כמה שזה נשמע מפתיע, המנהלים שלכם בארגון הם אלו שגורמים להדרכות להיכשל. הנה מה שנדרש מכם לעשות אם אתם רוצים להצליח.
קראו עוד >
אפשר גם אחרת
כל מי שנמצא בשטח יודע טוב מאד שלמכור זה קשה, צריך לדעת לשחק את המשחק. אבל מה אם המשחק שאתם משחקים הוא לא מספיק טוב?
קראו עוד >
מדוע הדרכה היא לא תמיד הפתרון הנכון ...
מנהלים רבים מתחבטים בשאלה, במה נכון להתמקד כאשר מבצעים הכשרה לצוותי המכירות בחברה? האם נכון להעניק את הכלים, האסטרטגיות וטקטיקות המכירה החדשות להיום או שאולי כדאי להישאר עם המוכר והידוע ולא לבלבל חלילה את המשתתפים. האם נדרש לבצע הדרכה קצרה בת יום אחד או שאולי עדיף להשקיע יומיים/שלושה? ...
קראו עוד >
כנגד ארבעה מרצים - מי המרצה שמתאים לכם לאירוע ?
ברכות. קיבלתם החלטה להכשיר את צוות המכירות שלכם. אתם מתכננים ועידה או שאולי כנס חברה ואתם מעוניינים להזמין מרצה לאירוע. רגע לפני שאתם מקבלים החלטה, בדקו איזה סגנון הרצאה ומרצה יכול להתאים לכם לאירוע...
קראו עוד >
מדוע ההדרכות שאתם מבצעים נכשלות ומה אתם יכולים לעשות בעניין ?
אתם משקיעים אלפי שקלים בתהליכי הכשרה והדרכה מתוך כוונה להצליח, רק שבפועל, במרבית המקרים, ההדרכה שביצעתם לא יצרה שינוי אמיתי. מה אתם צריכים לעשות אחרת?
קראו עוד >
הדרכה לאנשי מכירות שיודעים הכל
אנשי מכירות מקצועיים לא מפסיקים ללמוד, הם לא מפסיקים לרכוש מידע חדש, לשפר את היכולות שלהם. זה נחמד לחשוב שאתם סופר מקצועיים, זה נחמד מאד לומר שאנשי המכירות שלכם כבר יודעים הכל וקשה לרגש אותם. אם רק הייתם יודעים עוד כמה יש לכם ללמוד..
קראו עוד >
האם אתם עדיין רלוונטיים ?
מחקרים מראים שבשלות הרכישה של הלקוחות טרם הפגישה מגיעה לרמות של 60%-70%. זה המון! עולה השאלה: עד כמה אתם רלוונטיים לתהליך והאם אתם יכולים להועיל או להזיק?
קראו עוד >
הדרכה לאנשי מכירות
זה לא סוד. עולה כסף להכשיר אנשי מכירות. אולי אפילו יותר ממה שאתם משערים. העניין הוא שלמרות ההשקעה שלכם, אתם לא משיגים את התוצאות שאתם מצפים להן. מדוע?
קראו עוד >

הרשמו לניוזלטר של תפיסות בחינם

הצטרפו ל-1600+ מנהלים ואנשי מכירות שמקבלים את האסטרטגיות, העצות והתובנות החדשות ביותר בתחום המכירות, בכל שבוע, ישירות לתיבת האימייל.

אנו מתחייבים לא להעביר ו/או למכור את הפרטים שלכם לגורם שלישי ולא לשלוח אליכם ספאם או כל חומר פרסומי אחר. רק דברים מועילים שיאיצו את המכירות שלכם קדימה.
כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים בבלוג של אתר זה שמורות לחברת תפיסות ולהט צבי, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש.
אין ללמד את המאמרים בשום מכון, קורס, מכללה או בית-ספר, במסגרת אישית, פרטית או קבוצתית, ללא אישור בכתב מחברת תפיסות.
כמו כן, אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומרים הגרפיים שמלווים אותם. במקומות בהם מופיעים תצלומי מסך, זכויות היוצרים על עיצוב הממשק הגרפי המקורי (GUI) שמורות לחברות שייצרו אותן.