בלוג: ראיונות עם מומחים בינלאומיים

ראיון עם מארק האנטר
בשבוע שעבר קיבלתי העתק של הספר החדש של מארק האנטר: “High-Profit Prospecting". הספר עוסק באחד הנושאים החושבים ביותר היום בתחום המכירות - ״איתור לקוחות״. ביקשתי לראיין את מארק ולשמוע ממנו קצת תובנות בנושא.
קראו עוד >
ראיון עם דייב ברוק
מנהלי המכירות נדרשים לעמוד בתווך. מצד אחד ההנהלה, מצד שני האנשים בצוות. הם נדרשים לעמוד מול מספר משימות מקבילות ובעיקר הם אלו שנדרשים לתרגם וליישם את האסטרטגיה הארגונית. כיצד עושים זאת?
קראו עוד >
ראיון עם טים סנדרס
מה נדרש היום בכדי להתמודד בזירה התחרותית והמורכבת של עולם המכירות? כיצד ניתן להאיץ את תהליך המכירה? והאם הגישה של ״ללכת לבד״ למכירה היא נכונה? אלו שאלות מורכבות שמעסיקות היום רבים ממנהלי ואנשי מכירות סביב העולם. כיצד מתמודדים בסביבה בה בממוצע מעורבים בתהליך קבלת ההחלטות 5.4 אנשים עם דעות שונות. היום מורכב יותר לבצע מכירה!
קראו עוד >
ראיון עם מייק ברוקס
מייק ברוקס ואני חברים מספר שנים. אני מעריך את העבודה שלו בתחום המכירות ובתחום ה"שיחות הקרות" בפרט. הניסיון והתובנות שמייק צבר לאורך השנים, הקנו לו מקום של כבוד ב"היכל התהילה" של עולם המכירות ומיצבו אותו כמומחה בתחום ה"שיחות הקרות". ביקשתי ממייק להקדיש מספר רגעים בכדי לחלוק מספר תובנות וטיפים בכדי שכולנו נוכל ללמוד כיצד ניתן לשפר את התוצאות העסקיות כאשר זה נוגע ל"שיחות קרות".
קראו עוד >
ראיון עם דניאל פרנסיס
אנשי מכירות אוהבים את החלק בו הם נדרשים לנהל משא ומתן או לבצע פרזטציה במהלך פגישת המכירה. הם פחות אוהבים את החלק המקדים - השלב בו נדרש ליצור את ההזדמנות לפגישה. אני יודע את זה כי הייתי שם, גם אני התקשתי להצליח, פיתחתי שיטה וחשבתי שאוכל ללמד אחרים כיצד לעשות זאת. קראו את הראיון עם דניאל פרנסיס - Mr. Cold Call
קראו עוד >
ראיון עם אנטוני אינארינו
אם אתם צריכים לקרוא השנה רק ראיון אחד בתחום המכירות - זה הריאיון שלכם !!! אנטוני איארינו, גורו המכירות המוביל בעולם לתחום ה-B2B, בראיון אישי, 1:1. למדו על הגישה והמגמות החדשות בתחום המכירות.
קראו עוד >
ראיון עם אנדי פול
ראיון אישי עם אנדי פול, מומחה בינלאומי למכירות. כיצד יוצרים ערך בתהליך המכירה וכיצד מספרים סיפור מכירה. מדוע חשוב לבצע מעקב לאחר פגישה וכיצד מתמודדים עם המציאות החדשה ....
קראו עוד >
ראיון עם אנדרו סובל
אני שמח לארח את אנדרו סובל, מומחה בינלאומי לאסטרטגיות צמיחה ופיתוח מערכות וקשרים עסקיים עם לקוחות. זהו ראיון חובה לכל מנהל ואיש מכירות, לכל מי ששואף לבנות קשרים עם הלקוחות לכל החיים ...
קראו עוד >
ראיון עם ק׳ית רוזן - חלק ב׳
מנהלים עושים את ההבדל ! החלק השני והאחרון של הראיון עם קית׳ רוזן. כיצד תהפכו את אנשי המכירות שלכם לאלופים? ראיון חובה לכל מנהל !!
קראו עוד >
ראיון עם ק׳ית רוזן - חלק א׳
כמעט בכל העולם, מרבית ממנהלי המכירות בארגונים השונים הם נציגים/סוכנים מצטיינים שקודמו בתפקיד עם השנים. תורת הניהול והמכירות בחברה עוברת מדור לדור ובעל פה, והאמת היא שלמרבית המנהלים חסרים הכישורים הדרושים בכדי לנהל באופן יעיל את מערך המכירות. מה נדרש היום בכדי להיות מנהל מצליח? ראיון עם קית׳ רוזן - חלק ראשון.
קראו עוד >

הרשמו לניוזלטר של תפיסות בחינם

הצטרפו ל-1600+ מנהלים ואנשי מכירות שמקבלים את האסטרטגיות, העצות והתובנות החדשות ביותר בתחום המכירות, בכל שבוע, ישירות לתיבת האימייל.

אנו מתחייבים לא להעביר ו/או למכור את הפרטים שלכם לגורם שלישי ולא לשלוח אליכם ספאם או כל חומר פרסומי אחר. רק דברים מועילים שיאיצו את המכירות שלכם קדימה.
כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים בבלוג של אתר זה שמורות לחברת תפיסות ולהט צבי, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש.
אין ללמד את המאמרים בשום מכון, קורס, מכללה או בית-ספר, במסגרת אישית, פרטית או קבוצתית, ללא אישור בכתב מחברת תפיסות.
כמו כן, אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומרים הגרפיים שמלווים אותם. במקומות בהם מופיעים תצלומי מסך, זכויות היוצרים על עיצוב הממשק הגרפי המקורי (GUI) שמורות לחברות שייצרו אותן.