הרשמו לניוזלטר של תפיסות בחינם
הצטרפו ל-1600+ מנהלים ואנשי מכירות שמקבלים את האסטרטגיות, העצות והתובנות החדשות ביותר בתחום המכירות, בכל שבוע, ישירות לתיבת האימייל.
Google+
Linkedin

לחשוב מחוץ לקופסא

כתב: להט צבי

קטגוריה: כללי

 

אדם וחווה, ניוטון, סטיב ג׳ובס - שלוש דמויות אייקוניות, היסטוריות ששינו את פני העולם.

הייתה להם התעוזה לנסות, להיכשל, להצליח. הייתה להם היכולות לחשוב ולפעול בצורה שונה, לשבור את המוסכמות. 
שלושתם יצרו מהפכה!
 
בכדי להיות יוצא דופן, צריך לחשוב ולפעול בצורה שונה, צריך להעז, להיות מוכן להיכשל, ללמוד מהטעויות, לנסות שוב ו-...להצליח. צריך להיות אותנטי ולא איזו גרסה ממודרת של מישהו אחר, נדרש להיות עקבי, נדרשת תשוקה ולהט, אתם חייבים לאהוב את מה שאתם עושים. 
מה ניתן ללמוד משלושת הסיפורים?
 
אדם וחווה - ייתכן וזהו הסיפור המוכר ביותר בעולם. מדובר על סיפור הבריאה, על הפרי האסור, פיתוי וחטא קדמון.
הקשר למכירות? תיעוד ראשון למקצוע העתיק בעולם (ובניגוד למה שנהוג לחשוב), הנחש שמוכר לחווה את רעיון התפוח והכי חשוב - סיפור אדם וחווה. מדובר על סיפור מורכב, דמויות, משמעויות, החלטות... התנך מספר את אחד הסיפורים המורכבים שיש בצורה פשוטה, קלה ומוחשית לכל מי ששומע. בדיוק כמו שסיפור מכירה צריך להיות: פשוט, קל להבנה, מרתק ויוצר השפעה !
 
איזיק ניוטון - רבים יסכימו שאיזיק ניוטון נחשב לאחד המדענים המשפיעים והגדולים ביותר בכל הזמנים.
אחת מהתובנות המשמעויות שלו (חוק הכבידה), קרתה כאשר תפוח נפל על ראשו בזמן שהוא ישב תחת עץ (לפחות כך מספרים..). הקשר שאני בוחר להביא לתחום המכירות הוא חוקי התנועה: עיקרון ההתמדה, כוח-מסה ותאוצה, כוחות פועלים בין גופים.
במילים פשוטות: איפה שתשימו את הפוקוס שלכם, תתמידו ותיצרו הנעה - שם תצליחו. אין דבר שיעצור אתכם.
אם הפוקוס שלכם יהיה על הצלחה - אתם תצליחו. אם הפוקוס על בעיות - אתם תפספסו את ההזדמנויות. הבחירה שלכם ...
 
סטיב ג׳ובס - שינה את הדרך בה רבים מאיתנו חיים היום, הוא שינה את ככלי המשחק כמה וכמה פעמים (מחשב אישי, אייפון, פיקסאר ועוד). הוא יצר את המקניטוש כי הוא לא אהב את מה שהיה זמין באותה העת. היה לו חזון והוא רצה להפיץ אותו לכמה שיותר אנשים. היו לו סטנדרטים והוא התעקש שכולם יעמדו בדרישות שהוא הגדיר.
 
הוא פוטר בבושת פנים מאפל, חזר שנית והפך למנהיג הבלתי מעורר שלה. הוא הוביל אותה להיות החברה שצומחת בקצב המהיר ביותר בכל העולם, הוא יצר קהל מאמינים שרוכש כל גימיק חדש שיוצא מהחברה. נאמנות הלקוחות של אפל היא מהגבוהות שיש.
איך זה קשור למכירות? ההשראה, הכריזמטיות, האנרגיה, היכולת להאמין, לא להתייאש ולא להתפשר אפילו לא לרגע.
 
קבעו לעצמם סטנדרט ואל תתגמשו שלא לצורך. כמו סטיב ג׳ובס - נסו לצפות מה הלקוחות שלכם רוצים (עוד לפני שהם יודעים את זה) ותנו מענה, הציגו בפניהם את העתיד, תנו להם סיבות מספיק טובות בכדי להיות לקוחות שלכם לכל החיים, להתגאות בכם, בשירות שלכם ובמוצרים שלכם, לאהוב אתכם. הם יהיו השגרירים הטובים ביותר שלכם!
 
שלושה דמויות, שלוש השראות, תפוח אחד !
איך אתם הולכים לשנות את העולם? 
...............................................................................................................................................................................................
  להט צבי, מומחה בעל שם עולמי לאסטרטגיות ושיטות מכירה.
  מנכ״ל קבוצת תפיסות, יועץ להנהלות ולמנהלים בכירים, מרצה מבוקש בתעשייה ובאקדמיה.
  הוא מוזכר באופן קבוע ברשימות מומחים בינלאומיים ומדורג בין  מומחי המכירות המשפיעים בעולם, 
  כולל רשימת SCW היוקרתית (מומחה המכירות היחיד מישראל).
  
רוצים להזמין את להט להרצות בכנס המכירות הקרוב? להתייעץ אתו בנוגע לאסטרטגיית מכירה? 
או שאולי בנוגע לתוכנית הכשרה? התקשרו אלינו: 03-9013554. נשמח לסייע גם לכם ...

 

הרשמו לניוזלטר של תפיסות בחינם

הצטרפו ל-1600+ מנהלים ואנשי מכירות שמקבלים את האסטרטגיות, העצות והתובנות החדשות ביותר בתחום המכירות, בכל שבוע, ישירות לתיבת האימייל.

אנו מתחייבים לא להעביר ו/או למכור את הפרטים שלכם לגורם שלישי ולא לשלוח אליכם ספאם או כל חומר פרסומי אחר. רק דברים מועילים שיאיצו את המכירות שלכם קדימה.
כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים בבלוג של אתר זה שמורות לחברת תפיסות ולהט צבי, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש.
אין ללמד את המאמרים בשום מכון, קורס, מכללה או בית-ספר, במסגרת אישית, פרטית או קבוצתית, ללא אישור בכתב מחברת תפיסות.
כמו כן, אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומרים הגרפיים שמלווים אותם. במקומות בהם מופיעים תצלומי מסך, זכויות היוצרים על עיצוב הממשק הגרפי המקורי (GUI) שמורות לחברות שייצרו אותן.